Robinson, Chuck Assistant Principal
LeBlanc, Jimmy Principal
Turner, Carol Assistant Principal
Horsley, Nathan ISC

Alewine, Jeania Special Education
Austin, Laura 8th Grade ELA
Benefield, April 6th Grade Math
Bryant, Cindy 8th Grade GA History
Bush, David Athletic Director /Health/PE
Butler, Michael 6th Grade ELA
Caldwell, Craig Special Education
Cook, Ann 6th Grade Science
Cook, Kacey Art Instructor
Cowart, Callie 6th Grade Social Studies
Crews, Mira 6th Grade Social Studies
Crow, Caroline 7th Grade ELA
Daniel, Lane 7th Grade Social Studies
Denney, Tina 6th Grade Science
Dickstein, Lanae Band Director
Duffey, Tim Special Education
Dyer, Michelle 8th Grade Math
Edwards, Allison 8th Grade ELA
Edwards, Donovan STEM
Elton, Kathryn 7th Grade Math
Fountain, Nicole 7th Grade Math
Garber, Maureen Reading Connections
Gilland, Scarlett 8th Grade ELA & GA History
Ginther, Debbie Paraprofessional
Goss, Brian 8th grade Math
Gregg, Mandy Special Education
Gresham, Adam Asst. Band Director
Hamrick, Hillary Special Education
Harner, Ellen Special Education
Helton, Deborah Paraprofessional
Jackson, Lisa 8th Grade Science
Johnson, Tiffany 7th Grade Math
Jones, Katie 6th Grade Math
Kaylor, Nancy Special Education
Knott, Dana Business Education and Keyboarding
Lewis, Elizabeth 7th Grade ELA
Lewis, Stuart Physical Education/Health
Lovvorn, Amanda Paraprofessional
Maddox, Brittany 7th Grade Science
Martin, Sara 6th Grade ELA
Newsom, Susan 6th Grade ELA
Parker, Erin 6th Grade ELA
Patterson, Whitney 8th Grade Science
Preston, Debbie Paraprofessional
Reid, Tiffany Paraprofessional
Robison, DeAnn 6th Grade Math
Russell, Marshay 7th Grade ELA
Sharp, Dana Special Education
Shiver, Amber 8th Grade ELA
Siek, Dena 7th Grade ELA
Simpson, Chris Physical Education
Smith, Amy 8th Grade ELA
Smith, Scott Chorus Director
Spears, Kimberly 8th Grade GA History
Storey, Lauren 6th Grade ELA
Tavegia, Jim 7th Grade Math
Taylor, Teresa 7th Grade Social Studies
Thomas, Burton 7th Grade ELA
Wadlington, Jeff Math Connections
Wagner, Angela Paraprofessional
Warren, Catherine 6th Grade Math
Whitlock, Pam 8th Grade Math
Wilborn, Anna 7th Grade Science

Cochran, Wansley Registrar
Fleming, Pat Technology Specialist
Ginther, Debbie Paraprofessional
Glover, Amy Speech Language Pathologist
Gunnells, Gwen Bookkeeper
Helton, Deborah Paraprofessional
Latimer, Brittany School Nurse
Lovvorn, Amanda Paraprofessional
Nicholas, July Special Education
Preston, Debbie Paraprofessional
Reid, Tiffany Paraprofessional
Sailors, Becky Guidance Counselor
Sheffield, Amanda Paraprofessional
Shelnutt, Charlene Paraprofessional
Smith, Kristine Receptionist/Secretary
Smith, Scott School Resource Officer
Thomas, Candy Guidance Counselor
Thomas, Tammy Media Specialist
Wagner, Angela Paraprofessional

Long, Bj Coach
Thomas, Jarrett Community Coach